Akcja sPatrol 2 w Nałęczowie Już wkrótce na terenie Nałęczowa odbędzie się druga edycja szkolenia Patrol.

Samymi pomysłodawcami są sierż. Robert Polak oraz st. szer. Mateusz Cichy. Jak sami mówią - ”naszym zadaniem jako instruktorów będzie przekazanie odpowiedniej wiedzy, która pozwoli na przetrwanie nie tylko w trudnych warunkach jak i dostosowanie się do sytuacji zagrożenia życia.

Pragniemy przekazać wiedzę z zakresu nawigowania, pracy na mapach oraz gps, obserwacji, walki w terenie otwartym jak i zamkniętym, zgrywania niewielkiego pododdziału, łączności, realizowania postawionego zadania, bytowania w lesie, samoobrony oraz strzelania z broni palnej, gdzie oferujemy szeroką gamę wyboru wśród broni długiej jak i krótkiej, m.in. kal. 5,5 – 5.6 mm, 7,62 mm oraz 9mm itd. Szkolenie odbywa się na bazie wcześniej ułożonego przez nas scenariusza (3 dni szkoleniowe, 2 dni bojowo - certyfikujące),który pod koniec stawia przed pododdziałem zadanie do wykonania jako podsumowanie i certyfikacja szkolenia. Każdy z uczestników kończących szkolenie otrzyma certyfikat, którym może pochwalić się jako przyszły kandydat m.in. przy rekrutacji do szkół wojskowych czy służy przygotowawczej.”


Instruktorzy mówią jasno – ”Miejsce nie zostało wybrane przypadkiem. Atuty terenu oraz zaplecza logistycznego sprzyjają naszemu szkoleniu.”
Instruktorzy to fachowcy w swoich dziedzinach takich jak taktyka działań w terenie zurbanizowanym jak i zalesionym,  na terenie własnym oraz wrogim, survivalu czyli szeroko pojętego bytowania w warunkach trudnych do przetrwania, samoobrony czy strzelectwa. Są wśród nas m.in. byli żołnierze 2 pułku rozpoznawczego w Hrubieszowie, weterani misji zagranicznych w Afganistanie czy Iraku jak i innych misji pokojowych ONZ i NATO. Swoje doświadczenie opierają na setkach godzin spędzonych na ćwiczeniach. Przelanych litrach potu i krwi.

Szkolenie skierowane jest głównie do młodzieży od 15 roku życia wzwyż. Od 10 maja br. trwają zapisy. Cieszy nas fakt, że zjeżdża się młodzież z całej Polski. Organizatorzy otrzymują zgłoszenia m.in. z Tomaszowa Lub., Rudy Śląskiej, Łodzi, Warszawy, Lublina jak i młodzieży lokalnej. Młodzież ta zazwyczaj pochodzi z różnych organizacji takich jak Legia Akademicka, Strzelec czy grupy Airsoftowe. Liczba miejsc jest ograniczona, a o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia należy kierować:
a)imię i nazwisko
b)adres zamieszkania (zameldowania)
c)pesel
d)numer kontaktowy oraz numer kontaktowy do opiekuna + zgoda (w przypadku osób   niepełnoletnich, tzn. min. ukończony 15 rok życia)
-zgłoszenia wysyłamy od 10 maja do 10 lipca 2014 na adres e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pytania również pod w/w adresem mailowym lub pod numerem 502 372 799

Organizator:
Firma BORSUK, NIP 7121973395, tel. 697 300 542

Partnerami szkolenie są:
Zespół Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie (www.zsnaleczow.inten.pl )
CSS Shooter ( www.shooter.com.pl )
Legia Akademicka KUL ( www.legiaakademicka.pl )

Jeśli jesteś zainteresowany sprawdź poniższy link do wydarzenia PATROL II Operacja: Judasz
https://www.facebook.com/pages/Patrol/397877573687497?ref=hl&ref_type=bookmark
Więcej info w zakładce: notatki