Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Nałęczów - Pola Negri Legenda Kina wystawa w NOKWernisaż wystawy 6 czerwca 2012, godzina 16.00 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury


"Pola Negri. Legenda Kina" to biograficzna, retrospektywna wystawa ukazująca życiową i artystyczną drogę aktorki, która rozpoczęła swoją karierą w epoce kina niemego,
kontynuując ją z powodzeniem w czasach filmu dźwiękowego.
Pola Negri jako jedna z nielicznych gwiazd europejskich i jako pierwsza osoba o polskim pochodzeniu podbiła Hollywood.
Wystawa, która po raz pierwszy gromadzi w jednym miejscu tak wiele różnorodnych archiwaliów związanych z życiem i twórczością aktorki, przygotowana została w oparciu o materiały ze zbiorów polskich archiwów, bibliotek i placówek muzealnych, natomiast współpraca m. in. z Deutsche Kinemathek, Deutsches Filminstitut, Bundesarchiv, La Cinemathéque Française oraz Paramount Pictures pozwoliła zgromadziæ interesujące, niepublikowane dotąd materiały.
Na wystawie obejrzeć można unikatowy zbiór pocztówek, zdjęć, fotosów i płyt z nagraniami oraz imponujący zbiór plakatów i afiszów z całego świata do filmów z udziałem Poli Negri. Przewodnikiem po wystawie są teksty Wiesławy Czapińskiej - wybitnej znawczyni życia i twórczości Poli Negri. Uzupełniają je wypowiedzi aktorki zawarte w "Pamiętniku gwiazdy" (wyd. 1976 r.).
Ekspozycja ma charakter objazdowy. Po raz pierwszy zaprezentowana została w 20. rocznicę śmierci artystki w Muzeum w Sosnowcu, następnie w Instytucie Polskim w Duesseldorfie, w Centrum Sztuki Filmowej oraz w kinie "Rialto" w Katowicach, w warszawskim kinie "Iluzjon" oraz w Muzeum Teatru, Muzyki i Filmu w Wilnie. Nałęczów jest kolejnym miastem, w którym zostanie zaprezentowana wystawa.

Wystawie towarzyszy katalog przygotowany, podobnie jak wystawa, w wersji polsko - niemieckiej dzięki pomocy Instytutu Polskiego w Duesseldorfie.

 


Nałęczów- Pola Negri. Legenda Kina - wystawa w NOK

 

 

Losowe artykuły

Daria Pelhen -PLSP Nałęczów 1991.

Daria Pelhen  -PLSP Nałęczów 1991Daria Pelhen ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie w 1991 roku w klasie prof. Zygmunta Tepera.

Więcej…

Wystawa Michała Ćwieka

Wystawa Michała ĆwiekaWernisaż wystawy Michała Ćwieka w Nałęczowskim NOK.

Więcej…

Losowe artykuły

Joanna Guzek-Golian -PLSP Nałęczów 1979

Joanna Guzek-Golian -PLSP Nałęczów 1979.Joanna Guzek-Golian PLSP Nałęczów ukończyłam w 1979 roku w klasie prof.Tadeusz Paszko.

Więcej…

Zakończenie roku 3 klas Gimnazjum

Zakończenie roku klas 3 w Gimnazjum w NałęczowieTrzecie klasy zakończyły naukę w nałęczowskim Gimnazjum.

Więcej…