Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Geodezja Nałęczów - Piotr Tomasiak

WA-WA Piaskowanie, szkiełkowanie

Cukiernia Delicja Lublin

Uroczystość nadania imienia Gimnazjum w NałęczowieUroczystość nadania imienia Gimnazjum w Nałęczowie


    Dnia 13 października 2012 roku w Gimnazjum w Nałęczowie miała miejsce uroczystość – nadania imienia Elwiro Michała Andriollego oraz poświęcenie sztandaru Gimnazjum w Nałęczowie. Patronem gimnazjum został wielki artysta; malarz, rysownik, grafik, ilustrator, patriota, z zamiłowania podróżnik . Najbardziej popularne są cykle ilustracji Andriollego do „Pana Tadeusza”, „Starej Baśni”, „Romea i Julii”.
    Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez proboszcza Parafii Nałęczów Marka Czerko i ks.kan.Emila Nazarowicza, podczas której poświęcono sztandar. W części oficjalnej odbyło się uroczyste wręczenie Aktu Nadania Imienia przez Pana Burmistrza Nałęczowa . Rodzice przekazali sztandar Pani Dyrektor Urszuli Stefanyszyn. Pani Dyrektor przekazała sztandar uczniom, którzy złożyli ślubowanie. Po części oficjalnej i wystąpieniach gości odbyła się wspaniała   część artystyczna przygotowana przez utalentowanych uczniów i poświęcona twórczości patrona szkoły, wielkiego patrioty i artysty.
    Na zaproszenie społeczności szkolnej w uroczystości brało udział liczne grono gości, w tym: Pani Anna Szczepińska Wicekurator Oświaty w Lublinie, w imieniu Pana Posła Włodzimierza Karpińskiego Radny Rady Powiatu Pan Marcin Pisula, w imieniu Starosty Puławskiego Radny Powiatu Pan Albin Zasada, miejscowe władze na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej i Burmistrzem Nałęczowa, Prezes Oddziału Powiatowego ZNP Pan Lucjan Tomaszewski, pułkownik Jerzy Górnicki Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i byłych więźniów politycznych- udekorował sztandar szkoły Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej za opiekę nad miejscami walki i męczeństwa, pułkownik Leon Ginalski Prezes Zarządu Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nałęczowie,Pan Robert Lewandowski twórca i kustosz muzeum Andiollego w Józefowie, byli i obecni dyrektorzy muzeów nałęczowskich i instytucji lokalnych, byli i obecni dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych z gminny Nałęczów, byli i obecni przewodniczący Rady Rodziców Gimnazjum w Nałęczowie, twórca projektu sztandaru szkoły Pan Piotr Kanarek, Pan Konrad Rządowski twórca projektu logo gimnazjum i wzoru pieczęci, Pan Zbigniew Strzyżyński wykonawca odlewu popiersia patrona, absolwenci szkoły.     Udział w uroczystości był dla każdego niezapomnianym przeżyciem.

 

 


Nałęczów- Uroczystość nadania imienia Gimnazjum w Nałęczowie

Losowe artykuły

Kronika KOR LOK t.2 cz1

Kronika Klubu Żołnierzy Rezerwy w NałęczowieKronika Klubu Oficerów Rezerwy LOK w Nałęczowie. Wiele ciekawych artykułów o Nałęczowie.

Więcej…

Patron dla Gimnazjum cz.2

Uroczystość nadania imienia Gimnazjum w NałęczowieUroczystość nadania imienia Gimnazjum w Nałęczowie

Więcej…

Losowe artykuły

Michał Pudełko - cz.3

Michał Pudełko nałęczowski rzeźbiarz wieloletni dyrektor PLSP NałęczówMichał Pudełko - III cz. zdjęcia z albumu rzeźbiarza i dyrektora nałęczowskiego liceum plastycznego.

Więcej…

Mecz Cisy Nałęczów- Hetman

Cisy Nałęczów - mecz w NałęczowieFotki z pierwszej połowy meczu - wynik z pierwszej połowy 3:1 na korzyść Cisów

Więcej…