Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Mój Nałęczów - Bartek FurdalPlenerowa wystawa fotografii w Nałęczowie

Wypadało by wspomnieć na początek skąd się wziął pomysł na moją wystawę. Idea narodziła się podczas moich studiów, kiedy to na ostatnim roku rozmawialiśmy z naszymi nauczycielami co zamierzamy zrobić po zakończeniu studiów. Miałem wówczas wyjechać do Afryki, do Kamerunu gdzie przy pomocy mojego dobrego kolegi chciałem fotografować ludzi z wymierających plemion. Wszystko się zmieniło podczas rozmowy z nauczycielami oraz z moimi kolegami gdzie wszyscy byli bardziej zaciekawieni Naszym krajem Polską niż Afryką. Podpowiedzieli mi, że było by bardzo miło jeśli bym zaczął fotografować ludzi których znam i do których mam dostęp. Można by powiedzieć, że wtedy się wszystko we mnie obudziło i narodził się pomysł na mój prywatny projekt, który był w zasięgu mojej ręki oraz na pewno był bliższy mojemu sercu.

   Kiedy to miałem już opracowany projekt, postanowiłem przy pomocy portalu społecznego Facebook podzielić się pomysłem z moimi znajomymi. Założyłem grupę, w której umieściłem wszystkich znajomych z Nałęczowa. Wtedy dokładnie opisałem, co, jaki, dlaczego i kiedy chciałem zrobić. Przedstawiłem także listę potencjalnych kandydatów, których widzę w moim projekcie. Ku mojemu zdziwieniu pojawiło się spore zainteresowanie i wszyscy bacznie mogli śledzić moje poczynania.

   Podczas realizacji pierwszej części projektu w kwietniu tego roku w bardzo krótkim czasie bo w zaledwie 8 dni przy pomocy kolegi Pawła Jarosa który został moim asystentem wykonałem 33 sesje portretowe. Z racji, że była to pierwsza część projektu nie wszyscy byli chętni do pozowania. Mam tylko nadzieję, ze teraz po otwarciu wystawy będzie już tylko łatwiej i z górki. Mam nadzieję, że projekt nabierze teraz większego rozmachu.

   Chciałbym także wspomnieć o naszym burmistrzu Andrzeju Ćwiek wraz z synem Michałem, Urzędzie Miasta Nałęczów oraz firmie Nałęczowianka, którzy pomógł mi przy realizacji, dzięki czemu wszyscy mogli oglądać i podziwiać wystawę na żywo podczas wernisażu.

   Na koniec dodam, że zamierzam pojawić się w Nałęczowie pod koniec października w celu kontynuowania projektu.

Bartek Furdal
www.behance.net/BartekFurdal


fotografie udostępnione przez Bartka Furdala


I. Przygotowania

 

II. Wernisaż

 

I. Prace

strony internetowe Lublin

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Droga krzyżowa - OSP Nałęczów

Ochotnicza Straż Pożarna w NałęczowieFotografie z uroczystości w których brali udział nałęczowscy strażacy na wiosnę 2008 roku

Więcej…

Pola i las bochotnicki z DRONA

Startowałem spod lasu Bochotnickiego chciałem pokazać najpięknięjszą nałęczowską dolinę. Zamiast, a może oprócz zachwytu jest jednak zmartwienie. Mamy początek suszy i to w porze roku kiedy jeszcze się o niej nigdy nie myślało.

Więcej…

Losowe artykuły

Belcanto 2012 - koncert konkursowy

X Międzynarodowy Festiwal Wokalny BELCANTO w Nałęczowie Koncert Plenerowy - Scena przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury.

Więcej…

Wyniki wyborów w Nałęczowie II tura

Wybory samorządowe 2010 w NałęczowieGłosowanie 5 grudnia 2010 roku. Mroźna zimowa pogoda odstraszyła trochę wyborców.

Więcej…