Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Na prowincji - pizza na telefon

Videofilmowanie i fotografia weselna

Cukiernia Delicja Lublin

NałęczówNa szczęście kina nam nie zamykają. Prawdopodobnie ostatni raz pracowały jednak pochodzące z lat 50-tych wysłużone projektory nałęczowskiego kina.

Po dzisiejszym seansie "Tataraku" przejdą one na emeryturę. Nowe pojawią się w październiku. Filmów jednak w kienie nie będzie ponieważ w najbliższym czasie w kinie królować będzie belkanto.
Pierwszy raz miałem okazję obejrzeć ten sprzęt. Konstrukcje robią duże wrażeni. Widoczne na fotografiach rury ciągnące się od projektorów do sufitu wcale nie odprowadzają ciepła, tylko spaliny. Wykorzystywane w nich widoczne na fotografiach pręty spalają się i stąd przewody  kominowe :). Machiny te chłodzone są wodą. Każdy film składa się z kilku szpul - aktów. Kiedy jest więcej seansów tego samego filmu sklejane są one w jedną wielką szpulę, a przed oddaniem do dystrybutora ponownie rozklejane. Ale w Nałęczowie się tego nie praktykuje. Za mało seansów. Dźwięk zapisany jest także na taśmie filmowej. Z boku taśmy przy klatkach filmu ciągnie się ścieżka dźwiękowa. Podobno są to jedne z najstarszych projektorów w Polsce, a na lubelszczyźnie tylko kilku ludzi którzy potrafią je obsługiwać. A praca nie jest lekka.

Kino otrzyma wkrótce nowy sprzęt, a ten wysłużony trafi do muzeum.

Przenoszę ten artykuł 1 marca 2014 - tak zdałem sobię teraz sprawę że to było moje pierwsze spotkanie z Markiem Barkowiakiem który prezentował mi wtedy pracę operatora :)

 


Kino Cisy w Nałęczowie

 

strony internetowe Lublin

Projektowanie stron www Puławy

strony responsywne Lublin

Losowe artykuły

Wernisaż fotografii w Jasminowej

Nałęczów - wystawa fotografii Agaty Wiatr i Artura Łysia w kawiarni JaśminowaWystawa fotografii Agaty Wiatr i Artura Łysia w galerii Jaśminowej w wąwozach

Więcej…

Nałęczowskie wąwozy

Nałęczów - AwąwozyKrótki spacerek w przerwie między lekcjami. Myślałem że jesień będzie już tu widać, ale ciągle jest zielono.

Więcej…

Losowe artykuły

Mecz Cisy Nałęczów- Orlęta Łuków

Cisy Nałęczów - mecz w NałęczowieFotki z pierwszej połowy meczu - deszczowa pogoda. Do przerwy 1 : 1

Więcej…

PLSP Nałęczów fotki Marka Górniaka cz.3

PLSP NałęczówFotografie zebrane przez Marka Górniaka wśród absolwentów PLSP Nałęczów.

Więcej…