Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Hardworkes loty balonem

Na prowincji - pizza na telefon

Zajazd Jan w Nałęczowie

Cukiernia Delicja Lublin

Nałęczów - Osiedle Zdrojowe Już na przełomie maja i czerwca 2014 roku rusza budowa nowego osiedla w Nałęczowie.

Osiedle Zdrojowe które ma powstać przy ul. Wiercieńskiego w Nałęczowie ma nawiązywać do stylu świdermajer który możemy jeszcze ciągle obserwować w ostatnich drewnianych willach nałęczowskich. Świdemajer to styl który stworzył Michał Elwiro Andriolli - drewniana architektura letniskowa która rozwinełą się najbardziej w miejscowościach znajdujących się w pobliżu Otwocka.
Styl bogaty w rożnego rodzaju drewniane dekoracje które w większości pozostałych w Nałęczowie drewianych willi już spóchniały i odpadły.

W tym roku powstaną pierwsze budynki Osiedla Zdrojowego, czy ich nawiązanie do architektury starych nałęczowskich willi jest udane? Sądząc po wizualizacjach - tak.
Podobają mi się proste drewniane słupy - bez nadmiernych przetłoczeń jak w niektórych nietrafionych realizacjach - bo tak to wyglądało w starych nałęczowskich willach. Nawiązanie do świdermajera jest subtelne, uproszczono formę drewnianych elementów rezygnując z nadmiaru ozdób które w nowoczenej architekturze mogły by wygladać zbyt jarmarcznie. Zachowano jednak ogólne cechy stylu umiejętnie je łącząc ze współczesną formą architektoniczną.

Osiedle Zdrojowe nie będzie składało się z jednego powielonego wzoru willi. Budynki będą różniły się od siebie znacznie odrzucając wzory podmiejskich osiedli willowych w których jeden projekt architektoniczny eksploatowany jest nadmiermie.
Decydując się na realizację kilku różnych wzorów architektonicznych inwestor podkreśla eksluzywność i niepowtarzalność tego miejsca.

Więcej o inwestycji na stronie www.zdrojoweosiedle.pl

Nałęczów - Osiedle Zdrojowe

strony internetowe Lublin

strony www Lublin

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Michał Pudełko - cz.2

Michał Pudełko nałęczowski rzeźbiarz wieloletni dyrektor PLSP NałęczówKolejne zdjęcia z albumu Michała Pudełko - rzeźbiarza i dyrektora nałęczowskiego liceum plastycznego.

Więcej…

Nałęczów z drona - Strzelce

Strzelce, dla mnie to drugi koniec Nałęczowa i wydaje mi się że z tej strony jeszcze nie widziałem naszego miasteczka. Widok ze Strzelec w kierunku Nałęczowa

Więcej…

Losowe artykuły

Nałęczów dla młodych

Nałęczów - Alicja KudelskaW dniu 30 marca 2015 r. w Gimnazjum im. E. M. Andriollego odbyła się debata

Więcej…

Wernisaż w NOK

Nałęczów - Wystawa Mariana Czapli - malarstwo i Wacława Staweckiego - rzeźbaWystawa Mariana Czapli - malarstwo i Wacława Staweckiego - rzeźba

Więcej…