Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Nałęczów-Ziemianki w Spale„Ziemianki” nałęczowskie na dożynkach prezydenckich w Spale

W dniach 12-13 września 2015 odbyły się w Spale Dożynki Prezydenckie, których tradycja sięga roku 1927. Zapoczątkował je prezydent Ignacy Mościcki, obejmując patronat nad uroczystościami święta rolników. Na murawie stadionu Centralnego Ośrodka Sportowego w Spale stanęło Miasteczko Regionów, gdzie w szesnastu pawilonach prezentowano zwyczaje, regionalne specjalności i lokalną kulturę województw. W Alei Twórców Ludowych reprezentacje poszczególnych województw prezentowały rękodzieło.

W sobotę odbyła się prezentacja grup z całego kraju uczestniczących w konkursie na najpiękniejszy i najokazalszy wieniec dożynkowy. Konkurencję tą wygrał wieniec ze wsi Budzewo z województwa warmińsko-mazurskiego. Wieniec województwa lubelskiego znalazł się w grupie ośmiu wyróżnionych. Tego dnia Pierwsza Dama Agata Duda zwiedziła Kiermasz Produktów Tradycyjnych oraz Aleję Twórców Ludowych.
 W tym roku zaszczyt reprezentowania twórców ludowych województwa lubelskiego przypadł w udziale członkiniom Klubu Rękodzieła "Ziemianka" z Nałęczowa, prezes Halinie Kurek i wiceprezes Monice Matule - Wetzlich oraz paniom Ewie Filipowicz i Teresie Pietrzyk z lubelskiej "Kanwy".

W niedzielę uroczystości rozpoczęła uroczysta msza święta po której ulicami Spały przeszedł korowód dożynkowy, prowadzony przez parę prezydencką. Główny ceremoniał dożynkowy odbył się na stadionie COS. Imprezie towarzyszyły degustacje, wystawy i muzyka w wykonaniu zespołów z poszczególnych województw. Twórcy ludowi oferowali do sprzedaży prawdziwe cudeńka. Wiele z ich wyrobów zakupiła Pierwsza Dama. Tegoroczne dożynki odwiedziło około 7 tysięcy gości z różnych zakątków Polski. 

MMW

Autorzy zdjęć to p. Monika i Pani z Kanwy. 

strony www Lublin

„Ziemianki” nałęczowskie na dożynkach prezydenckich w Spale

Losowe artykuły

Cisy Nałęczów - LKS Gościeradów

Cisy Nałęczów - mecz w NałęczowieDrugie spotkanie na stadionie w Nałęczowie. Piękny słoneczny dzień, trochę chłodno. Na trybunach prawie pusto.

Więcej…

Widok dachu Gimnazjum

Widok dachu Gimnazjum w NałęczowieWidok z dachu Gimnazjum i internatu Zespołu Szkół w Nałęczowie - Strażacy odśnieżają dachy. Zima. Odśnieżanie Nałęczowa.

Więcej…

Losowe artykuły

"Ekonomik" 1.09.2016 roku rozpoczyna 88 rok szkolny

Zespół Szkół w NałęczowieNiesłychanie miło jest nam zakomunikować, że Zespół Szkół  im. Zygmunta Chmielewskiego 1 września 2016 roku  rozpoczyna nowy rok szkolny 2016 / 2017

Więcej…

Sienkiewicz i Lambretta w Nałęczowie

Narodowe czytanie w NałęczowieNarodowe czytanie trylogii Sienkiewicza i zlot skuterów Lambretta w Nałęczowie

Więcej…